• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Усе про дошкільний заклад

Історія і традиції дошкільного навчального закладу №14 «Калинка»

На проспекті Миру, серед зелені каштанів, розташований невеличкий, але затишний та гостинний дошкільний заклад № 14 з чарівною назвою «Калинка».

Двоповерховий будинок, в ошатному хороводі беріз, лип зустрічає всіх приємною метушнею дітвори, привітними працівниками закладу.

Дошкільний навчальний заклад №14 «Калинка» було відкрито в 1964 році. Першою завідуючою з 1964 по 1978 рік була Онищенко Лідія Тимофіївна. З 1978 до 1989 року очолювала заклад Олійник Зоя Василівна. З 1989 до 2005 року дошкільним закладом керувала досвідчений, творчий, компетентний педагог, чудовий організатор, людина з чуйним серцем Прасол Ганна Михайлівна.

Починаючи з 2005 року колектив дошкільного навчального закладу № 14 «Калинка» очолила молода, енергійна, творча завідуюча Янцер Оксана Володимирівна.

Відразу, переступивши поріг дошкільного закладу, відчуєш, що в ньому панують діловитість і впевненість, спокій і доброзичливість. Вдале планування адміністративно-господарської діяльності дошкільного закладу: дотримання трудового законодавства, збереження матеріально-технічної бази закладу, забезпечення дотримання санітарно-гігієнічних норм, правил техніки безпеки, безпечної життєдіяльності дітей дозволило створити оптимальні умови для роботи колективу й виховання дітей. Покращилась матеріальна база закладу, осучаснено ігрові осередки, створено повноцінне предметно-ігрове середовище.

Адже основною метою педагогічного колективу ДНЗ №14 «Калинка» є виховання у дошкільнят душевної краси, бажання цінувати, любити, берегти та примножувати одвічні людські цінності. Кожен педагог дбає про те, щоб життя його вихованців у садочку було радісним та насиченим, цікавим за змістом. Під керівництвом Оксани Володимирівни колектив здобув чимало перемог у міських конкурсах, бере активну участь у методичних заходах міста, а також їх організації. Слід відзначити, що у 2008 році було проведено атестацію закладу, після якої було відзначено злагоджену роботу керівника та колективу дошкільного закладу.

Для підвищення фахового рівня молоді спеціалісти вивчають досвід роботи досвідчених вихователів міста та проходять курси підвищення кваліфікації.

Дошкільний заклад №14 «Калинка» пишається своїми традиціями і звичаями. Налагоджена співпраця колективу з родинами вихованців. Доброю традицією стало проведення в березні родинно-сімейних свят «У родинному колі», «Тато, мама, я - спортивна сім’я» та інших. З великим задоволенням батьки вихованців приймають активну участь у діяльності закладу. Проводяться спільні заняття, розваги, конкурси, екскурсії малюків на роботу до батьків.

Постійною стала співпраця ДНЗ «Калинка» із загальноосвітньою школою I-III ступенів № 10. Спільно проводяться зустрічі, свята та інші заходи. Для вчителів початкової школи вихователі старшої групи проводять відкриті заняття, на яких дошкільнята демонструють свою готовність до школи. У співдружності з родинами педагогічний колектив робить усе можливе, щоб діти йшли у життя з відкритими серцями, з любов’ю до людей, із бажанням творити Добро на Землі.

Ми, працівники дошкільного навчального закладу, ставимо перед собою завдання: забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового й духовного розвитку. Заклад працює за художньо-естетичним напрямком. На базі закладу фунціонують гуртки, що сприяють всебічному розвитку особистості, базуються на інтересах та здібностях дошкільнят.

Особливого значення надається роботі з батьками. Гуманне, особистісне ставлення до родин вихованців дає змогу педагогічному колективу будувати стосунки на засадах відвертості і взаєморозуміння, долати бар’єр між дошкільним навчальним закладом і сім’єю. Структура роботи з батьками:

· соціально-педагогічний патронат;

· батьківські збори (групові, загальні);

· конференції;

· батьківський всеобуч;

· психолого-педагогічні практикуми;

· Дні відкритих дверей.

Пріоритетними завданнями дошкільного закладу є:

· Забезпечення сучасних підходів для всебічного та гармонійного розвитку, навчання та виховання дошкільників;

· Прищеплення практичних умінь та навичок, зміцнення власного здоровя, формування валеологічної свідомості;

· Розвиток творчих можливостей, нахилів, здібностей дітей засобами естетичного виховання та завдяки гуманізації педагогічного процесу.

Педагогічний колектив працює над вивченням нових методик та передового педагогічного досвіду для більшого сприяння розвитку індивідуальних творчих можливостей кожної дитини, а також її самореалізації, а також постійно працює над зміцненням та модернізацією своєї матеріально-технічної бази.

Наш дошкільний заклад № 14 « Калинка» - це маленький казковий світ для галасливої, веселої малечі. Наш дитячий садок – це кваліфіковані педагоги, віддані своїм вихованцям. Наш садочок – це велика родина, яка запрошує всіх до себе на гостини!

Кiлькiсть переглядiв: 828

Коментарi